sos-facebook Estetiği Takip Edin sos-twitter

Cilt Yaşlanması

Cilt Yaşlanmasının 5 Dönemde İncelenmesi

  1. Bebeklik Dönemi; Cilt yüzeyinde koruyucu tabakanın olmaması bebeklerde özel bakım yapılmasını gerektirir.Doktorların her zaman önerdiği güneş bebeklik ve çocukluk döneminde sağlık kadar sağlıksızlığı ise beraberinde getirir.Bundan dolayı bebeklik ve çocukluk döneminde güneş kremleri ve losyonlar bu dönemlerden itibaren alışkanlık haline getirilmelidir.

  2. Ergenlik Dönemi; (11,19 yaş) Ergenlik çağı kişinin fiziksel,psikolojik ve kişisel değişimlerin yaşandığı duygu ve coşku dolu bir süreçtir.Bu süreç içinde kişi yetişkin kişiliğine ulaşmaya çalışır.Bu süreç kendini ciltte,vücutta ve saçta gösterir.Çünkü bireyin karmaşık duygu yapısı hormonlarına yansır ve cilt savunmasız kalır.Cilt çok taze olduğu halde bu karmaşık cilt ve hormon düzensizliğinden cilt yüzeyinde kalınlaşma,sivilce,akne ve siyah noktalar çoğalır. Hormon dengesizliği kişiden kişiye değişen bir süreçtir.

  3. Gençlik Dönemi; (19+ yaş)Cilt güçlü gergin ve tazedir.Cildin içerdiği nem miktarı bu yaşlarda pürüzsüzlüğü sağlar.Gençlik yıllarında iyi ve güçlü olan cildin bakımı ihmal edildiği taktirde ilk olarak ifade çizgileri ortaya çıkar.Genç yaşlarda beliren bu çizgiler kontrol altına alınmalıdır.

  4. Yaşlanma Dönemi; İfade çizgilerinin derinleşmesiyle 30’lu yaşlarda belirmeye başlar. Cilt yine güzel olduğu bir dönemdir. Hücre yenilenmesi yavaşlar, kolajen ve elastin tembelleşir. 40 yaş sonrası östrojen hormonlarının azalması yüzünden hücre zarını çevreleyen lipitler zayıflar. Üst deride ölü hücreler yayılmaya başlar. Cilt esnekliğini kaybeder. Esnekliğini kaybeden ciltte kırışıklıklar görülür. Düzensiz hücre oluşumları cilt renginin bozulmasına neden olur ve lekeler görülür.

  5. Menapoz Dönemi; Meydana çıkan kemik erimesi, kolestrol yükselmesi ve kalp rahatsızlıkları cildi olumsuz yönde etkiler. Bu dönemde östrojen salgısı azalır ve durur. Cilt kalınlaşır, kurur, kırışır ve esnekliğini kaybeder.

Cildin var olan nemini korumak, cildi nemlendirmek, dış etkenlere karşı korumak, dış etkenlerin neden olduğu hasarı önlemek ve cildimizi tanımak, cildimize gereken önemi vermek cildimize yapacağımız en büyük güzelliktir..

Yorumlar   

0 #6 Simetri Estetik 08-05-2017 09:03
Alıntılandı sezen bakar:
göz çevresi kırışıklıkları için acaba hangi kremleri kullanmam gerekir?

Merhabalar,
Ürün ve uygulama önerileri için sizi ücretsiz görüşmemize bekleriz.
Dilediğiniz zaman misafirimiz olabilirsiniz.
Görüşmek dileğiyle.
Alıntı
0 #5 Simetri Estetik 08-05-2017 09:01
Alıntılandı mehtap sezerli:
cilt yaşlanmasını geciktirmek için acaba hangi ürünleri kullanmamız gerekir? özel bir marka tercihiniz varmı?

Merhabalar,
Merkezimizde Ericsson Laboratories ürünleri kullanmaktayız.Cilt yapınıza göre de ürün önerisi yapabiliriz.Merkezimizde görüşmelerden ücret almamaktayız.Dilediğiniz zaman misafirimiz olabilirsiniz.
Alıntı
+2 #4 sezen bakar 02-02-2016 21:08
göz çevresi kırışıklıkları için acaba hangi kremleri kullanmam gerekir?
Alıntı
+2 #3 mehtap sezerli 02-02-2016 21:01
cilt yaşlanmasını geciktirmek için acaba hangi ürünleri kullanmamız gerekir? özel bir marka tercihiniz varmı?
Alıntı
0 #2 Simetri Estetik 21-01-2016 08:43
Alıntılandı halime aslan:
ben botoks yaptırmak istemiyorum ama botoks etkisi yapan kremler varmı diye sormak istiyorum.özellikle göz çevresi için

Merhabalar,
Epicure M30 maskesi ile uzman estetisyenlerimizin uygulaması ile birlikte kırışıklıklar için botox etkisi yaratan bir işlem olacaktır.Ayrıca ürünler için dilediğiniz zaman merkezimizde uzman estetisyenlerimiz yardımcı olacaklardır.
Alıntı
+2 #1 halime aslan 20-01-2016 23:04
ben botoks yaptırmak istemiyorum ama botoks etkisi yapan kremler varmı diye sormak istiyorum.özellikle göz çevresi için
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Simetri Estetik | Merkez - Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv. Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, KAYSERİ
info@simetriestetik.com.tr  -  T: +90 352 235 44 66